+90 212 347 94 02

Ana sayfa > Bilgi Merkezi > Sunucu > VPS Nedir ?


VPS Nedir ?
VPS Yani Virtual Private Server olan ve share hosting ile dedicated hosting karışımı olan bir hosting şeklidir. CPU kullanımınız belirli bir seviyenin üstüne geldikten sonra artık yapmanız gereken iki şey vardır; Ya bir sunucu kiralarsınız yada bir VPS alırsınız. Sitenizin çok üstün bir ziyaretçi kitlesi yoksa eğer sizin için en ideali VPSdir. Size hem daha fazla alan sağlayacaktır hemde sunuculara göre daha az masraflıdır. 

CPU kullanımınız artmaya başladıkça Hosting firmaları sizi hosting müşterisi olarak barındırmak istemez. Bunun nedeni aynı makinada bulunan diğer hosting kullanıcılarının CPU hakkınıda kullanmaya başlarsınız. Böyle bir durumda sizin için en ideali olan VPS almaktır. 

Peki bu programlar ne işe yarar ? 
Firmalar dedicated makinaya linux kurulumu yapıp hazırladıktan sonra Virtuozzo programını kurarak sanal olarak bilgisayarı parçalara böler. Örneğin dedicated makinenin 1 gb ram belleği varsa Virtuozzo programı ile bu 1 gb ram belleği 256mb olarak 4 eşit parçaya böler ve 100$ olan dedicated makine maliyetini 4 eşit parçaya bölerek 4 farklı müşteriye daha rahat şekilde 25$ gibi bir fiyata satabilir. Aynı şekilde Virtuozzo programı bilgisayarın işlemcisini ve harddiskinide 4 eşit parçaya böler. Siz bu şekilde 25$ vererek, sunucu işlemcisinin %25 dilimini kullanma hakkına sahip olursunuz. 

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle    Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Ayrıca oku..
Datacentarların Özellikleri nelerdir? (Görüntülenme: 1766)