+90 212 347 94 02

BİZLER
KİMİZ ?

Serdar GÜNEY

YÖNETİCİ

Güneş AKAY

PERSONEL YÖNETİCİSİ

Bahadır SÜMBÜLLÜ

TEKNİK PERSONEL

Mustafa GÜNEY

TEKNİK PERSONEL

Abdullah KISACIK

TEKNİK PERSONEL

Ahmet TEKİN

MUHASEBE

Said ÇETİNKAYA

TEKNİK PERSONEL

DATATELEKOM
VERİ MERKEZİ

Fiber Optik Altyapı - İnternet Erişimi:

Datatelekom Telekomünikasyon Hizmetleri Ltd. Şti., Metro Ethernet - Fiber altyapısını çift kanal yedekli olarak dizayn etmiştir. Bu sayede gerektiğinde ihtiyaç duyulabilecek yüksek hız ve kapasitelere, ekstra yatırım gerektirmeden çıkılabilecektir.
Gayrettepe Türk Telekom - Datatelekom arasında kurulu altyapıya ek olarak yeni özel telekom operatörleri ile de görüşmeler yapmaktayız. Bu sayede çoklu altyapı kapasitesini müşterilerine sunan nadir Telekom Operatörü olma hedefine ulaşmış olacağız.

Veri Merkezimizde sonlandırılmakta olan fiber optik kablo altyapımız, Juniper Router ve Cisco Switch altyapılarımız sayesinde route edilmekte, gerektiğinde limitlenebilmekte ve her türlü saldırı ve attack lara karşı korunabilmektedir. Tüm ekipmanlarımız yedekli dizayn edilmiştir.

Veri Merkezi - Datacenter Altyapısı
150 m2 toplam kullanım alanı.
Juniper ve Cisco network ekipmanları.
Gerekli güvenlik önlemleri alınmış veri merkezi.
Tüm elektrik ve iklimlendirme yatırımları yapılmış veri merkezi.
Opsiyonel Remote Reboot ve KVM desteği.
Ip Kamera sistemleri sayesinde uzaktan takip edebilme.
Müşteri çalışma alanları.
Ups ve Jeneratör altyapısı.
Profesyonel Teknik Personel.
7/24 sürekli ulaşım ve destek imkanı
Elektrik ve Enerji Altyapısı

Veri Merkezlerinde elektrik altyapısı, her şeyden önemli bir etkendir. Zira elektrik sisteminde oluşabilecek bir sorun halinde veri merkezi erişimi kesilmiş olacaktır.

Hali hazırda elektrik idaresi ile firmamız arasında 90kw lık bir elektrik altyapısı sözleşmesi bulunmaktadır. İhtiyaç halinde bu kapasite arttırılabileceği gibi, çok daha yüksek kapasite ihtiyaçlarında, firmamıza 50 metre mesafede bulunan ana trafo kaynağından özel elektrik altyapısı da çok kısa bir süre içerisinde çekilebilecek durumdadır.

Firmamız UPS - Güç kaynağı seçimini 60kva x 2 Siemens marka UPS Sistemlerinden yana kullanmıştır. Mevcut ups altyapısı sistemi tam yükte 35 dakika taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Jeneratör ihtiyacımız Aksa marka jeneratör ile karşılanmaktadır. 200kw kapasitede jeneratörümüz elektrik kesintisinde günlerce hatta haftalarca sistemimizi ayakta tutabilecek kapasitededir.

İklimlendirme ve Soğutma Altyapısı
Soğutma sistemimiz salon tipi her biri 200.000 btu'luk klimalar ile karşılanmaktadır. Mevcut iklimlendirme altyapısı ihtiyaca göre kısmen yada tamamen kullanıma alınabilmektedir.